T

Blank

Poznaj symbolikę w biżuterii

Poznaj symbolikę w biżuterii

Biżuteria ma swoją symbolikę, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy i wybieramy jedynie to, co nam się spodoba. Czy wiesz, co oznaczają popularne zawieszki noszone przez celebrytów? A może zastanawiasz się nad znaczeniem swojej własnej biżuterii. Z pewnością każdy jej element jest wyjątkowy. Jedne sprawdzają się na co dzień, a inne na specjalne okazje. Jednak sama symbolika może być dla Ciebie zaskakująca.

Co oznacza Twoja biżuteria?

Wisiorek, bransoletka, pierścionek i wiele innych, często wiążą się one z indywidualnymi wspomnieniami i osobistymi historiami. Warto jednak wiedzieć, że kamieniom szlachetnym, których używają jubilerzy oraz złotu i srebru od dawna przypisuje się konkretne znaczenie. Symbolika wkradła się również do wzorów nowoczesnych biżuterii. Co one oznaczają? Gwiazdka jest równoznaczna z chęcią spełnienia swoich marzeń i pokazuje siłę do działania w tym kierunku. Serce natomiast jest nieodmiennie symbolem miłości, często darowanym przez inną osobę.

Często pojawia się również znak nieskończoności, który oznacza niezmienne uczucie w miłości lub przyjaźni lub oddanie jakiejś sprawie. Czterolistna koniczynka jest talizmanem szczęścia. Motyl z kolei symbolizuje szczęście, ale również jako synonim jego przemiany możemy przypominać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych i sami troszczymy się o swoje szczęście. Piórko wiąże się z nieskrępowaną wolnością bycia sobą i jest często wybierane przez artystki.

A co z innymi symbolami?

Na naszą uwagę zasługuje również anielskie skrzydło, które jest ważnym symbolem dla religii katolickiej, gdzie oznacza Ducha św., jednak może być również lekkość, ochrona i sława. Kółko jest prostym rozwiązaniem, a wiele osób nie wie, co oznacza. Wywodzi się ono już ze starożytności, gdzie oznaczało doskonałość, odrodzenie i wieczność. Łapacz snów w biżuterii jest amuletem, który ma chronić przed koszmarami. Drzewka są natomiast symbolem bliskości natury, mądrości i wiedzy. Kluczyk jest symbolem o niejasnym i wielorakim znaczeniu – jakie drzwi otwiera? Do serca, do marzeń, tajemnic, a może władzy lub wierności?

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
HTML/JavaScript
Sklep internetowy Shoper.pl