T

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu V?

Jak dobrać naszyjnik do dekoltu V?

Biżuteria stanowi niezastąpiony element kobiecej stylizacji. Dzięki gustownie dobranym dodatkom nadajemy jej ostatecznego kształtu, a niekiedy wręcz odmieniamy. Wybór ozdób nie powinien być zatem dziełem przypadku, gdyż mimo swej urody mogą wprowadzić do naszego wyglądu dysonans. Chwili zastanowienia wymaga zwłaszcza wybór naszyjnika do dekoltu w kształcie litery V, ale dzięki naszym podpowiedziom stanie się to naprawdę proste.

Naszyjnik a dekolt V – kilka zasad

Dekolt w kształcie litery V jest polecany kobietom przez wielu stylistów. Odzież z takim wycięciem pomaga optycznie poprawić proporcje sylwetki. Przede wszystkim sprawia, że staje się ona smuklejsza i bardziej filigranowa. Żaden trick nie wydłuży tak kobiecej szyi i nie odsłoni zmysłowych zakończeń kości obojczykowych. Dekolt w kształcie litery V to pozostający wciąż w dobrym smaku sposób na uchylenie choćby rąbka tajemnicy kobiecego biustu.

Skoro dekolt V gwarantuje tak fenomenalny efekt, to nie warto go zepsuć niewłaściwie dobranym naszyjnikiem. Wręcz przeciwnie, należy dobrać taką biżuterię, która wzmocni jego sztuczki. Nie możemy więc zakłócić linii stworzonej przez wycięcie w bluzce czy sukience. Wybieramy więc ozdobę, która odwzoruje kształt litery V. Następnie zwróćmy uwagę na długość. Naszyjnik nie powinien być zbyt długi, gdyż będzie ginął pod ubraniem albo pomiędzy piersiami. Jednak nie martwmy się, gdyż dzięki atrakcyjnym propozycjom, każda z nas znajdzie coś odpowiedniego. Zwróćmy jednak uwagę na niepowtarzalne modele pochodzące z artystycznej pracowni jubilerskiej.

Idealna biżuteria do dekoltu V

Kreacje z dekoltem w kształcie litery V pozwalają na naprawdę różnorodny wybór biżuterii. W zależności od okazji oraz wykończenia stylizacji możemy poszukać czegoś prostego i delikatnego albo zdecydować się na coś bardziej wyrazistego.

Charakterystyczną linię dekoltu pomogą odwzorować z pewnością zawieszki i wisiory. Te delikatniejsze, jak np., wykonane ze srebra i cyrkonii możemy zawiesić na cienkim łańcuszku idealnie układającym się pod ich ciężarem w linię V. Dobrym pomysłem będą też wisiorki z bursztynem. Wybierajmy modele o wydłużonej formie, wspaniale będą wyglądały bursztynowe zawieszki w kształcie kropli lub łezki. Ponadczasowym pomysłem są bursztynowe wisiory w kształcie krzyża, umieszczamy je na łańcuszku dopasowanym do kruszcu, z którego zostały wykonane.

Również wśród modnych naszyjników szukajmy wzorów układających się w pożądany kształt tak jak srebrny naszyjnik z kulkami. Ciekawą propozycją zwłaszcza dla mocno wyciętych dekoltów są kolie. Możemy wybrać wzór z pojedynczym detalem w kształcie litery Y. Dyskretnie przysłonią wyeksponowane ciało kolie z kilku sznurów zwłaszcza o stopniowo skracanej długości. Rozłożone w odstępach bursztyny nadadzą kreacji stylowego charakteru.

Dobierając resztę biżuterii, pamiętajmy, aby tworzyła z naszym naszyjnikiem spójną całość. Styliści radzą, aby kolczyki były drobniejszymi sztyftami, być może mamy je już w komplecie z naszyjnikiem. Natomiast w przypadku bransolety możemy zdecydować się na masywniejszy bądź bogatszy w zdobieniu model.

W wyborze biżuterii warto zawsze kierować się własnymi upodobaniami, powinna ona poprawiać nasze samopoczucie i dodawać pewności. Może warto zastanowić się nad biżuterią na zamówienie podkreślającą naszą wyjątkowość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
HTML/JavaScript
Sklep internetowy Shoper.pl