T

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to z całą pewnością ozdoba kobiety, która dodaje jej nie tylko delikatności i subtelności, odpowiednio dobierając rodzaj biżuterii można zmienić charakter stroju. Jednak trzeba pamiętać podczas zakupu, aby dobrać ją do kształtu twarzy. Czym się kierować przy jej wyborze?

Jakie są rodzaje kolczyków?

Jednym z najpopularniejszych noszonych chętnie przez kobiety rodzajem biżuterii są niewątpliwie kolczyki. Występują one w wielu fasonach i modelach, dzięki czemu łatwo można je skategoryzować i podzielić np. na długie, wsuwane, przeciągane, zamknięte, koła czy też sztyfty. Każdy z nich może być dodatkowo mniej lub bardziej elegancki, z ozdobnymi kamieniami, czy też samodzielnym odlewem ze srebra lub złota. Rodzajów kolczyków jest tak dużo, że chcąc zakupić dla siebie idealny rodzaj biżuterii noszonej na uszach, wymagałoby sporego wysiłku. Tylko pozornie każdy rodzaj kolczyka będzie dobrze prezentował się na każdej kobiecie. W praktyce okazuje się, że w jednych wygląda się lepiej w drugich mniej korzystnie, wszystko zależy od kształtu twarzy.

Biżuteria a kształt twarzy

W przypadku twarzy owalnej uważanej za najbardziej proporcjonalną niemal każdy rodzaj kolczyków będzie się prezentował dobrze  Osoby posiadający ten kształt twarzy cechują delikatne rysy, delikatnie zaokrąglony i lekko wysunięty do przodu podbródek, linia czoła równa kościom policzkowym. Kobiety obdarzone tym typem urody mogą nosić zarówno kolczyki koła, łezki, jak i duże zwisające spirale. Chcąc nadać twarzy wyrazu, warto podkreślić kości policzkowe decydując się na kolczyki w kształcie prostokąta, kwadratu, trójkąta i rombu.

Mając okrągłą twarz warto postawić na kolczyki o nieregularnych wzorach i geometrycznych kształtach, które pozwolą wysmuklić twarz, podobnie jak wydłużona i wąska biżuteria. Przy trójkątnej twarzy, charakteryzującej się, wąskim, często spiczastym podbródkiem szerokimi kośćmi policzkowymi i szerokim czołem należy dążyć do wyrównania proporcji w budowie twarzy. Dlatego warto sięgnąć po kanciaste, mocne kolczyki. Dla pań z buzią opartą na kwadracie najlepsza będzie biżuteria delikatna w postaci dużych kół, owali.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
HTML/JavaScript
Sklep internetowy Shoper.pl